Montażu paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów. Wszystko uzależnione jest od miejsca ich instalacji. Ważne, aby powłoka czy też ściana gdzie ma zawisnąć szkło laminowane z grafiką było nieskazitelna taflą, czysta i suchą, ale również prostą. Szkło laminowane z grafika mocujemy przy pomocy specjalistycznego kleju.

Krawędzie paneli ze szkła laminowanego z grafiką powinno zabezpieczyć się akrylem bądź silikonem. Preferujemy także stosowanie montażu paneli ze szkła laminowanego jako osadzenie ich na listwie aluminiowej bądź uchwytach dystansowych ( dostępność różnego rodzaju w zależności od rozmiaru szkła oraz preferencji klienta).
Montażyści Opus Glass używają specjalistycznych uchwytów transportowy do szkła, 2 przyssawki, do 60 kg  aby w pełni usprawnić sobie prace.

 

Montażyści Opus Glass używają specjalistycznych uchwytów transportowy do szkła, 2 przyssawki, do 60 kg aby  aby w pełni usprawnić sobie prace.
Podczas montażu szkła, jeśli szkło laminowanie nie było wcześniej hartowane montażyści mogą na miejscu przyciąć szybę lub wykonać otwór potrzeby do zamocowania np. półki łazienkowej czy baterii. Większe otwory w szkle takie jak gniazdko, zlew itp. wykonywane są na produkcji.

Pin It on Pinterest